Friday, February 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTKampione Europe/ Shqiptaren e presin si heroinë në Greqi 

Kampione Europe/ Shqiptaren e presin si heroinë në Greqi 

Atletja shqiptare që përfaqëson Greqinë, Elina Xhengo, u shpall kampione në Europianin e Atletikës në Mynih, në garën e hedhjes së shtizës.

19-vjeçares shqiptare i rezervuan një pritje shumë të ngrohtë në shtetin fqinj, pasi në aeroportin “Macedonia”, kishin dalë jo vetëm familjarë dhe të afërm, por edhe tifozë të shumtë.

Xhengo nuk mundi t’i përmbante dot lotët, teksa u prit si heroinë në Greqi pas triumfit të madh që arriti.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME