Sunday, October 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kaos i madh…

Nga Edmond Panariti – Kaos i madh..

Tregu bujqësor i “allishverishit”, është ai që prish kontratat mes prodhuesve dhe grumbulluesve të bujqësisë.

Është ai që devijon prodhimet me oferta çmimi absurde me anë të sekserëve matrapazë që paguhen pikërisht për këtë punë pra për hesap të tre katër duarve që e çojnë ujët vetëm te mullinjtë e tyre.

Të tjerët dalin nga tregu dhe shohin se si treten paratë dhe mundi i tyre, mu në finale atëhere kur dhe duhet tu gëzoheshin sakrificave.

Sepse nuk ka arbitër! Sepse nuk ka bursë bujqësore që të frenojë Spekulantët dhe abuzuesit.

Dhe në xhungël fiton… vetëm Tigri..

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: