Wednesday, March 22, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORT“Këpuca e Artë”/ Haaland udhëheq renditjen, më pas Lewandowski

“Këpuca e Artë”/ Haaland udhëheq renditjen, më pas Lewandowski

Erling Haaland ka nisur sezonin në mënyrë të shkëlqyer. Sulmuesi i Manchester City ka realizuar deri tani 18 gola në kampionat me skuadrën e tij të re dhe është ngjitur në krye të renditjes për “Këpucën e Artë” të kontinentit.

Së bashku me të në vendin e parë është bashkëkombësi i tij Amahl Pellegrino, që ka shënuar 24 gola me Bodo/Glimt, por kampionati norvegjez është tashmë pranë fundit.

Podiumin e mbyll Robert Lewandowski i Barcelonës me 13 gola të shënuar deri më tani dhe 26 pikë në total. Në 15 të parët janë dhe Neymar, Kane dhe Mbappe me nga 11 gola.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: