Monday, July 15, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËLIFESTYLEKjo është dhurata e mbretit për Harry dhe Meghan

Kjo është dhurata e mbretit për Harry dhe Meghan

Mbreti Charles III mund t’i ofrojë Dukës dhe Dukeshës së Sussex një apartament në Buckingham Palace si rezidencën e tyre në Mbretërinë e Bashkuar kur ata të vizitojnë vendin.

Monarku kërkoi që çifti të lironte shtëpinë e tyre të mëparshme në Mbretërinë e Bashkuar, Frogmore Cottage, dhe mësohet se i kishte ofruar çelësat vëllait të tij, Andrew. Por lajmet se ai do të  rregullojë raportet vijnë pasi Princ Harry mori pjesë në një intervistë të re me autorin Gabor Maté.

Mail të dielën citoi një burim të thoshte; “Charles është e zemëruar me Harry, siç është Princi William. Por Mbreti nuk është njeri i keq. Ai nuk dëshiron ta shohë vëllanë e tij Andrew të pastrehë apo pa para. Ai as nuk dëshiron të privojë Sussex-ët nga një bazë në MB. “Londra është më e përshtatshme. Sussex-ët kanë kërkuar gjithmonë dhoma në Pallatin Buckingham. Ata mund të kenë dhomat e vjetra të Andrew atje, të cilat aktualisht janë duke u liruar.”

Megjithëse ekspertët mbretërorë besojnë se vendimi i Charles për të dëbuar dzshen nga Frogmore Cottage është i lidhur me publikimin e kujtimeve , burimet kanë thënë se çifti do të marrë ende një ftesë për kurorëzimin në maj.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME