Wednesday, June 7, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeLIFESTYLEMAGAZINËKjo është foto zyrtare e Mbretit Charles III në fron

Kjo është foto zyrtare e Mbretit Charles III në fron

Mbreti Charles III dhe Mbretëresha Camilla kanë ndarë falënderimet më të sinqerta dhe të përzemërta në një mesazh të ri nga monarku të lëshuar nga Buckingham Palace të hënën, ndërsa fundjavës së gjatë të kurorëzimit po i vjen fundi.

Sovrani i sapo kurorëzuar shkroi se ai dhe gruaja e tij donin në veçanti t’u bënin homazhe atyre që ndihmuan që ngjarjet në Londër, Windsor dhe më gjerë të ishin “sa më të lumtura, të sigurta dhe të këndshme që të ishte e mundur”.

“Atyre që u bashkuan në festime, qoftë në shtëpi, në festa dhe dreka në rrugë, apo duke u bërë vullnetarë në komunitete, ju falënderojmë secilin”, shkroi Mbreti Charles.

Përveç mesazhit të mirënjohjes së mbretit, pallati publikoi katër fotografi të reja zyrtare të Mbretit, Mbretëreshës dhe anëtarëve të familjes mbretërore të marra pas shërbimit historik të kurorëzimit të së shtunës. Të gjitha janë realizuar nga fotografi i njohur britanik Hugo Burnand në Pallatin Buckingham.

Një portret tregon Mbretin e fotografuar në dhomën e Fronit të pallatit të veshur me regalitë e plota – rrobën e pasurisë dhe kurorën e shtetit perandorak, ndërsa mban në dorë Orbën e Sovranit dhe Skeptrin e Sovranit me Kryq.

Në një portret të veçantë, mbretëresha Camilla u fotografua e veshur me kurorën e Mbretëreshës Mari dhe mantelin e pasurisë në dhomën e gjelbër të vizatimit.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: