Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTLampard nis "luftën" për të rrëmbyer Brojën nga Chelsea

Lampard nis “luftën” për të rrëmbyer Brojën nga Chelsea

Frank Lampard, pasi siguroi qëndrimin në Premier League në krye të skuadrës së Everton, po mendon për sezonin e ardhshëm futbollistik. Mediat në Angli raportojnë se ai ka nisur tratativat për afrimet e mundshme.

Njëri prej tyre është Armando Broja, si dhe mesfushori Gallagher. Trajneri Thomas Tuchel ka deklaruar se dëshiron t’i ketë në fazë të dy lojtarët dhe më pas do të vendosë.

Broja edhe pse u përfol se do të rikthehet tek Chelsea, duket e vështirë që të qëndrojë në sezonin e ardhshëm për shkak të konkurrencës me Havertz dhe Lukakun. Muaji qershor do të zbulojë më shumë dhe ofertat për Brojën në Premier League, por edhe nga Seria A nuk kanë munguar ofertat.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME