Friday, July 12, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETMakinat luksoze “fluturojnë” në Bypass-in e Fierit dhe në Rrugën e Kombit...

Makinat luksoze “fluturojnë” në Bypass-in e Fierit dhe në Rrugën e Kombit (Video)

Policia Rrugore ka kryer kontrolle me mjete inteligjente, dronë, kamera e radarë automatikë dhe ka zbuluar se një drejtues që po drejtonte automjetin luksoz tip ‘”Porsche” po lëvizte me shpejtësi deri në 184 km/h në Bypass-in e Fierit.

tij iu pezullua patenta dhe u gjobit me 40 mijë lekë. Ndërsa një tjetër që drejtonte automjetin tip ‘Volkswagen’ po lëvizte me shpejtësi deri në 156 km/h në Rrugën e Kombit. Edhe atij iu pezullua leja e drejtimit dhe u gjobit me 30 mijë lekë.

Ndërkaq policia njofton se 16 shoferëve u janë vënë në prangat e policisë gjatë 72 orëve të fundit pasi janë kapur duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur ose pa leje drejtimi.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME