Sunday, April 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTManchester United: CR7 në pankinë, ten Hag thyen 2-1 Liverpool

Manchester United: CR7 në pankinë, ten Hag thyen 2-1 Liverpool

Rilindja e Manchester United, pas dy humbjeve radhazi, vjen në momentin më të rëndësishëm. Djajtë e Kuq mposhtën Liverpool me një paraqitje të shkëlqyer në Old Trafford: Sancho dhe Rashford nënshkruan avantazhin e dyfishtë, ndërsa pritjet e Alisson shmangën një pasiv edhe më të rëndë për Reds.

Në fund erdhi goli i Salah, që vulosi sfidën në 2-1. Fundosen Reds, të kaluar nga rivalët e tyre dhe tani në vendin e 16-të në Premier League: dy pikë në tre ndeshje për Klopp.

Në natën e prezantimit të Casemiros, i sapo blerë nga Real Madrid, Manchester United ringjallet: mposhti 2-1 Liverpool, me një paraqitje të shkëlqyer. Djajtë e Kuq, të cilët nuk futën në fushë Maguire dhe CR7 (zëvendësues), goditën shtyllën me Elangën në minutën e 10, ballë për ballë me Alisson.

Talenti suedez është në formë të shkëlqyer dhe mori pjesë në golin e avantazhit, i cili erdhi në të 15′: trekëndësh me Eriksen dhe asist fitues për Sanchon, që zhvendosi Henderson përpara se të mposhte Alisson. 1-0 për United dhe reagimi i Liverpoolit erdhi nga këmbët e Luis Diaz. Reds krijojnë pak rreziqe për Manchester United, që rrezikoi të dëmtojë veten kur Bruno Fernandes e ktheu topin drejt portës, i shpëtuar në linjë nga Lisandro Martinez.

Ten Hag e nisi pjesën e dytë me një zëvendësim: jashtë Elanga dhe brenda Martial, që ndikoi menjëherë. Në të 52′, në fakt, erdhi dyfishimi: francezi paraprin van Dijk dhe i shërben Rashford, që duhet vetëm të kalibronte prekjen e saktë për të mposhtur Alisson. Në disavantazh të dy golave, Liverpool shkundet dhe ndeshja ndizet: de Gea shpëtoi ndaj Diaz, Alisson shmangu dyfishimin e Rashford.

Klopp hodhi në fushë Fabinhon, por muzika nuk ndryshoi, edhe pse Liverpooli shkurtoi diferencën: Salah shënoi golin e 2-1 në minutën e 81-të, pasi de Gea grushtoi goditjen e Fabio Carvalhos.

Miqtë morën zemër, ten Hag futi në fushë Cristiano Ronaldon dhe mbrojti me sukses rezultatin: Manchester United mposht Liverpoolin, duke e kaluar në renditje. Një humbje që vërteton krizën e fillimit të sezonit të Reds: dy pikë në tre ndeshje për djemtë e Klopp, të cilët rrëshqasin në vendin e 16-të në renditjen e Premier League. Pas tyre vetëm Leicester, Everton, Wolverhampton (1) dhe Ëest Ham (0)

https://hotfooth.coolvidup.com/embed/VEAuRYvqBq4sL

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME