Saturday, April 13, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETMbrrin në gjirin e Vlorës anija gjenerator nga Bangladeshi për prodhimin e...

Mbrrin në gjirin e Vlorës anija gjenerator nga Bangladeshi për prodhimin e energjisë elektrike (vidio)

Anija që do të prodhojë energji futet në Vlorë, qytetarët protestojnë

Anija lëvizëse e cila do të prodhojë energji sapo është futur në gjirin e Vlorës.

Ajo do të qëndrojnë për rreth një orë në spirancë përballë përpara hyrjes së terminalit Vlora-1 (PIA), ku do të shkarkojë dy anijet gjenerator pasi i ka të ngarkuara sipër saj.

Ndërkohë qytetarë vlonjatë janë duke u mbledhur para terminalit të portit të Vlorës për të protestuar.

Ata protestojnë pasi anija ka një megatec i cili do të prodhojë energji me naftë.

Sipas tyre kjo do të dëmtojë biodiversitetin dhe turizmin në këtë qytet bregdetar, i cili do të kthehet në zonë industriale.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME