Sunday, December 3, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTMedalje ari për Shqipërinë, këtë herë në Peshëngritje

Medalje ari për Shqipërinë, këtë herë në Peshëngritje

Shqiptarët janë kampionët e Europës. Kreshnik Leka është shpallur kampion Europe duke marrë një medalje ari në Kampionatin Europian Masters të Peshëngritjes, që po zhvillohet në Poloni.

Leku, u shpall kampion në stilin e shkëputjes, duke ngritur me sukses 115 kg.

Peshëngritësi është shefi i Klubit Shumësportësh Teuta dhe garoi në kategorinë 96 kg, mosha 45 deri në 49 vjeç.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME