Thursday, March 23, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËLIFESTYLEMediat raportojnë zhdukjen e aktores Cansu Dere

Mediat raportojnë zhdukjen e aktores Cansu Dere

Tërmeti në Turqi dhe Siri që ndodhi më 6 shkurt ka shkaktuar një ndikim dhe bujë të madhe në mbarë botën. Katër ditë pasi ndodhi kjo fatkeqësi e tmerrshme natyrore, shpresat për të gjetur më shumë njerëz të gjallë po shuhen dhe për momentin ka më shumë se 22,000 viktima të tërmetit të vdekur, 75,000 të plagosur dhe nuk dihet numri i të zhdukurve.

Media të shumta ndërkombëtare kanë raportuar për zhdukjen e aktores Cansu Dere, yll i telenovelave turke. Aktorja 42-vjeçare është zhdukur që nga tragjedia në vendin e saj dhe nuk ka dhënë shenja jete.

Cansu Dere është një aktore dhe modele e cila filloi karrierën e saj të aktrimit pasi fitoi vendin e dytë në konkursin e bukurisë Miss Turqia 2000. Artistja e lindur në Ankara, arriti një popullaritet të madh në vendin e saj dhe shumë nga pjesa tjetër në botë falë serialeve turke.

Pavarësisht shqetësimit që po sjell informacioni për zhdukjen e saj për momentin, mediat kryesore turke nuk kanë raportuar se çfarë ka ndodhur dhe aktorja nuk është rishfaqur në rrjetet e saj sociale dhe askush nga ekipi i saj nuk e ka mohuar apo konfirmuar lajmin, duke shkaktuar shqetësim të madh tek ndjekësit e saj.

Gazetarja Birsen Altuntas raportoi se aktorja ishte një nga personazhet që do të bashkëpunojë me Disney Plus dhe Fox për të ndihmuar në zonat e prekura nga tërmeti. Megjithatë, ndonëse ky raportim duket se hedh poshtë aludimet se ajo është zhdukur pas tërmetit, një pjesë e mirë e fansave janë ende të shqetësuar.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: