Friday, September 29, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETSot protesta kombëtare, ja sa nisen nga Fieri, Patosi, Roskoveci dhe Mallakastra

Sot protesta kombëtare, ja sa nisen nga Fieri, Patosi, Roskoveci dhe Mallakastra

Sot në orën 12:00 në Tiranë, në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, do të zhvillohet protesta kombëtare e thirrur nga opozita. Për këtë qëllim, Policia e Shtetit njoftoi se për të mos penguar lëvizjen e lirë të pjesëmarrësve në këtë tubim, ka ndaluar parkimin e automjeteve në disa rrugë kryesore të Tiranës duke filluar që nga ora 6 e së shtunës.

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë, njoftoi se “në zbatim të detyrave të përcaktuara në planin e masave të hartuar nga Policia e Shtetit, me qëllim garantimin e rendit dhe sigurisë, para, gjatë dhe pas përfundimit të tubimit që do të zhvillohet në datën 11.02.2023, në orën 12:00, në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, në Tiranë, do të angazhojë shërbimet e Policisë, për bllokimin e qarkullimit në disa segmente rrugore, si dhe për bllokimin e pjesshëm të qarkullimit në disa segmente të tjera rrugore.

https://youtu.be/I0Qr1xmm8_c

Nga Fieri, Patosi, Roskoveci dhe Mallakastra janë nisur tre mije persona jo vetëm anetare e simpatizantë të PD por edhe qytetarë të thjeshtë.

ALB365 pati kontakt me kryetarët e degëve të PD dhe kandidatët për kryetarë bashkie të cilët pohuan se :

PD dega Patos
45 makina
3 furgona
Rrethe 450 persona

Ne oren 8 nisja me makina personale, afro 2 mije persona, 800 anëtarë të PD dhe të tjerët simpatizantë e qytetarë

PDdega Roskovec Afro 300 pjese e strukturave
Makina private
Nisja ne oren 9

PD dega Mallakastër. Afro 230 pjese e strukturave
Makina private
Nisja ne oren 8

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: