Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËMeta: 'S'duam ndarje pushteti. Jemi për një ndryshim të themeltë"

Meta: ‘S’duam ndarje pushteti. Jemi për një ndryshim të themeltë”

Kryetari i PL, Ilir Meta ka publikuar një videomesazh në rrjetet sociale, duke theksuar se opozita nuk do thjeshtë rotacion politik, apo ndarje pushteti, por një ndryshim themelor në vend. 

Meta thotë se opozita do të punojë për rikthimin e dinjitetit dhe sovranitetit vendit dhe popullit të Shqipërisë. 

E ardhja e kombit është vënë seriozisht në pikëpyetje, tha Meta, nga një grup aventurierësh që synojnë shtypjen dhe varfërimin. 

Postimi
“Beteja jonë nuk çështje pushteti. Beteja jonë është për të mbrojtur të ardhmen e kombit tonë, që është vënë seriozisht në pikëpyetje nga një grupim aventurierësh që synojnë shtypjen, varfërimin dhe largimin e shqiptarëve. Jemi për një mision. Nuk jemi thjeshtë për një rotacion, për një ndarje pushteti, jemi për një ndryshim të themeltë, jemi për të rivendosur dinjitetin dhe sovranitetin e popullit të Shqipërisë”. 

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME