Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËOPINION/ ANALIZË...MOS U MERRNI ME KËTË MANIPULUESIN

…MOS U MERRNI ME KËTË MANIPULUESIN

Nga Ilir Levonja – Është faqja e zezë e Shqiperisë. Ka paguar CNN për pesë radhe publicitet dhe thotë, që, CNN fton ndjekësit e vet të provojnë Ksamilin, Himarën, Dhërmiun. Nuk e luan bythën CNN të shkruaj për Himarën ku të vret skafi, polici, etj. Shqiperia është e bukur se e ka bërë Zoti, po ky dhe kasta e tij e kanë shëmtuar me kohë.

Plazhet e këtij nuk kane minimalen e plazheve në botë, minimalen e standarteve dhe ky hapet bythësh. Në botë plazhet janë kudo 95% pronë publike, aty në Shqipërinë e këtij zgafellos, të prisnin këmbët shezlongjet e privatit. Dhermiu ishte tokë e xanun edhe për ne shqiptaro amerikanët, jo më për pushuesin shqiptar.

Shkurt paguan CNN dhe thotë që, shkruan CNN. Si mund të këtë turizëm të suksesshëm në një vend, ku forcat e armatosura fikin zjarret me dege gjineshtrash?! Mbajnë sytë nga qielli mos dërgon Greqia ndonjë kaçatorr me ujë. Ka ca resorte amatorësh nga bota e të fortëve, baza të pastrimit të lekëve të drogës dhe krimit. Ca pensionistë me shumicë që ua paguajnë dhomat femijët emigrantë.

Ky flet për turizëm të suksesshëm. Dhe na quan ne shqiptarët që kthehemi me shumicë në muajt korrik e gusht, a shqiptarët e Kosovës, turistë të huaj. Pika këtij… ky nuk e di fare realitetin tuaj, është në autobuz.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME