Friday, December 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETMoti/ Situata në 24 orët e fundit në qarkun Fier, 8 fshatra...

Moti/ Situata në 24 orët e fundit në qarkun Fier, 8 fshatra pa energji elektrike

Fier – Situata në territorin e qarkut Fier është e qetë. Nga struktura vendore të MC, nuk kemi raportime për situata problematike, pohonë në njoftimin e saj Prefektura Fier por 8 fshatra kanë probleme me furnizimin me energjine elektrike
Gjatë natës ka pataur reshje shiu me intesitet të ulët.
1️⃣- Furnizime me ujë të pijshëm nuk ka problem.
2️⃣- Akset rrugore, rurale dhe nacionale janë
të kalueshme normalisht.
3️⃣- Hidrovoret janë në garishmëri të plotë pune.
4️⃣- Niveli i ujit në lumenjt Vjosa, Seman dhe Shkumbin është brenda shtratit dhe në kuota normale.Niveli i Vjosës në pikëmatjen e urës së Mifolit është 4.8m
5️⃣-Prezence uji në toka bujqësore nuk ka.
6️⃣- Kemi ndërprerje të energjisë elektrike, në Njësinë Administrative Fratar në fshatrat Malas , Ninësh ,Gadurove, Bejar.
Në Njësinë Administrative Selitë në fshatrat Gjerbës, Selitë, Kapaj, Çërrilë, bashkia Mallakastër.
Grupet e punës janë në terren dhe po punohet për riparimin e difekteve.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME