Saturday, September 30, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTJuventusi dënohet me -15 pikë në renditjen aktuale

Juventusi dënohet me -15 pikë në renditjen aktuale

Komisioni i Apelit pranë Federatës Italiane të Futbollit ka marrë një vendim që padyshim do të tronditë futbollin italian sa i përket përfshirjes së Juventusit në çështjen e plusvalencave për të përmirësuar bilancet financiare.

Edhe pse prokurori i çështjes, pas rishqyrtimit të dokumenteve kërkoi rihapjen e hetimit dhe dënimin e Juventusit me heqjen e 9 pikëve, Apeli ka shkuar edhe më tej, duke dënuar bardhezinjtë me -15 pikë në renditjen e sezonit aktual.

Juventus ka mundësinë të apelojë kundër këtij vendimi në Kolegjin e Garancisë së Sporteve në CONI.

Si do të ndyrshojë renditja pas këtij vendimi:

Mund të jetë një imazh i ‎teksti që thotë "‎LA NUOVA CLASSIFICA JUVE PENALIZZATA DI 15 PUNTI NAPOLI 47 11 MILAN BOLOGNA 22 38 12 INTER EMPOLI 22 37 13 LAZIO MONZA 21 34 14 LECCE ATALANTA 20 34 15 ROMA SPEZIA 18 34 16 UDINESE SALERNITANA 18 25 TORINO SASSUOLO 23 16 18 FIORENTINA VERONA 9 23 19 10 J JUVENTUS SAMPDORIA 9 22 20 ى CREMONESE 7‎"‎
POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: