Saturday, April 13, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMAGAZINËTEKNOLOGJIMuzikë/ TikTok së shpejti me një shërbim të ri

Muzikë/ TikTok së shpejti me një shërbim të ri

TikTok së shpejti do lancojë një shërbim transmetimi muzikor, sipas dokumentave të paraqitura në Shtetet e Bashkuara.

Kompania mëmë e aplikacionit viral të videove, ByteDance, paraqiti një markë tregtare për “TikTok Music”, i cili mund të shkarkohet në celular dhe përdoruesit mund të “blejnë, luajnë, ndajnë, shkarkojnë muzikë, këngë dhe albume”.

TikTok Music gjithashtu mund t’i lejojë përdoruesit të “transmetojnë drejtpërdrejt audio dhe video”,aftësinë për të “redaktuar dhe ngarkuar fotografi si kopertina për këngët” dhe “të komentojnë rreth këngëve”, raporton Insider.

Marka e parë tregtare e TikTok Music u depozitua në Australi në nëntor, përpara SHBA-së gjashtë muaj më vonë.

Industria e muzikës është ende duke iu përshtatur hyrjes së TikTok në treg.Aplikacioni ka qenë përgjegjës për disa nga hitet më të mëdha të viteve  të fundit – si dhe për rikthimin e interesit për këngët e vjetra.

Gjithashtu , shtëpitë diskografike  gjithnjë e më shumë punësojnë influencues  për të përdorur muzikën e tyre ose për të punuar për to.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME