Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeLIFESTYLEMAGAZINËPresidentja Osmani i jep Dua Lipas titullin “Ambasadore Nderi e Republikës së...

Presidentja Osmani i jep Dua Lipas titullin “Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës”

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka nderuar këngëtaren me famë botërore Dua Lipën me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës. Ajo i ka dhuruar vlerësimin në një ceremoni në zyrën e saj në Presidencë, ku të pranishme ishin edhe vajzat e saj që janë fanse të Dua Lipës.

“Sot, Dua Lipës, i ndava titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës, sepse ajo vazhdon ta nderojë vendin tonë në çdo hap e çdo paraqitje. E falenderova, në emër të të gjithë qytetarëve të Republikës së Kosovës për gjithçka që ka bërë dhe po bënë që zëri ynë të dëgjohet kudo në botë. Dua dhe Anda kishin kënaqësinë e veçantë ta takojnë super yllin tonë, ikonën e pop muzikës, e cila është shndërruar në inspirim e model për vajzat anekënd botës.

Ajo po e shfrytëzon zërin dhe talentin e saj të jashtëzakonshëm, jo vetëm për t’i ofruar botës këngë që lënë gjurmë, por edhe për ta prezantuar imazhin më të mirë të Kosovës kudo në botë. Sot, për shkak të Duas, nuk ka njeri që nuk e njeh Kosovën, të cilën edhe kësaj radhe e ka bërë kryeqendër të kulturës botërore, nëpërmjet festivalit Sunny Hill.

Prandaj sot në Presidencë, së bashku me Prindonin dhe vajzat tona, kishim kënaqësinë që ta presim Duan së bashku me prindërit e saj, Dukagjinin dhe Anesën, për t’i falënderuar për këtë kontribut të madh për imazhin e Kosovës në botë si dhe për ta përsëritur mesazhin tonë të përbashkët për liberalizim të vizave për qytetarët e Kosovës, i cili njëherit është edhe moto e edicionit të sivjetëm të festivalit Sunny Hill.”, shkroi Osmani në një status në Facebook duke njohur kontributin që bën Dua Lipa në skenën botërore për Kosovën dhe shqiptarët.

Mund të jetë një imazh i 3 persona, njerëz në këmbë, lule dhe ambiente të brendshme
Mund të jetë një imazh i 2 persona dhe njerëz në këmbë
Mund të jetë një imazh i 5 persona, njerëz në këmbë dhe ambiente të brendshme
POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME