Wednesday, April 24, 2024
HomeSPORTNapoli fiton ndaj Juventusit mes polemikave

Napoli fiton ndaj Juventusit mes polemikave

Emocione dhe spektakël në super sfidën mes Juventusit dhe Napolit. Në “Allianz Stadium” do të ishte skuadra e Spallettit që del me 3 pikët e plota pas fitores 1-0, që erdhi në minuta dramatike në fundin e takimit.

45 minutat e para u dominuan nga Napoli, por pa raste shënimi. Në pjesën e dytë, Juventusi është më aktive në aksionet sulmuese, dhe madje do të gjente dhe golin e avantazhit disa minuta nga fundi, por arbitri e anuloi për shkak të një faulli në fillimin e aksionit duke shkaktuar jo pak polemika.

Në kohën shtesë, Napoli do të gjente golin me Raspadorin që shfrytëzoi më së miri një krosim të ardhur nga krahu i djathtë. Napoli me një fitore javën e ardhshme mund të festojë titullin kampion, ndërkohë që Juventus duhet të luftojë për një vend në Champions League