Friday, July 12, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeBOTA“Ndragheta”/ Arrestohen 2 shqiptarë në Itali

“Ndragheta”/ Arrestohen 2 shqiptarë në Itali

Dy të rinj shqiptarë anëtarë të rrjetit kriminal “Ndragheta” kanë rënë në prangat e policisë italiane. Dy shqiptarët Damiano Maiolo, 24 vjeç, dhe Tritan Leika, 29 vjeç, janë arrestuar në fshatin Limito. Ata janë pragosur për trafikim dhe posedim kokaine. Ata u arrestuan pas kontrolleve të zhvilluara në banesat e tyre. Në to u gjetën 10 mijë e 500 euro dhe 130 gramë kokainë të paketuar në doza gati për shitje. Po ashtu, u zbuluan edhe mjete për përgatitjen e dozave të kokainës dhe objekte të vjedhura.

Ndërkohë, 29-vjeçari i arrestuar Leika rezulton se kishte edhe 10 muaj e 28 ditë burg të pashlyerpër trafikim droge. Ky hetim filloi përpara dhjetorit 2022 dhe çoi në pranga dhjetëra persona, anëtarë të këtij rrjeti kriminal.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME