Tuesday, December 5, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeBOTAMasakër në Gjermani, raportohet për disa viktima nga një sulm i armatosur

Masakër në Gjermani, raportohet për disa viktima nga një sulm i armatosur

Të paktën gjashtë persona kanë vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur pas të shtënave në Hamburg, raporton Deutsche Welle. 

Sipas mediave ndërkombëtare, një person i armatosur hapi zjarr në një qendër të Dëshmitarëve të Jehovait në Hamburg dhe u arratis.

Banorët që jetojnë pranë zonës ku ndodhi ngjarja u paralajmëruan të evakuoheshin nga shtëpitë e tyre në mes të operacionit të policisë. 

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME