Wednesday, February 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTNë më pak se një orë, Tirana gati për të ”pushtuar” Luksemburgun

Në më pak se një orë, Tirana gati për të ”pushtuar” Luksemburgun

Vëmendja e tifozëve shqiptarë është sot në Luksemburg, aty ku Tirana do të luajë përballë Dudelange, takim i vlefshëm për turin e parë të Champions League.

Dueli luhet sot në mbrëmje, në orën 19:30, në Luksemburg.

Në letër është një kundërshtar mëse i kalueshëm për kryeqytetasit, mirëpo sigurisht kujdesi duhet të jetë maksimal. I këtij medimi është trajneri Orges Shehi, i cili theksoi se ekipi është gati dhe i motivuar për të dhënë maksimumin.

Sa i përket formacionit me 11 titullarët që tekniku Shehi do të hedhë në fushë, duket se nuk ka shumë dyshime.

Tirana pritet të luajë me Bekaj në portë; Toshevski, Behiratçe, Najdovski e Ismajlgeci në mbrojtje; në mesfushë Aleksi, Totre e Limaj; sulmi është i përbërë nga treshja Xhixha, Seferi dhe De Silva.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME