Thursday, July 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeUncategorizedNesër mblidhen qeveritë Shqipëri-Kosovë në Prishtinë, ja axhenda

Nesër mblidhen qeveritë Shqipëri-Kosovë në Prishtinë, ja axhenda

Nesër (e hënë) do të mbahet mbledhja e radhës mes qeverisë së Shqipërisë dhe Kosovës në Prishtinë.

Axhenda

11.15-Hapja e sesionit plenar të mbledhjes së dy qeverive Kosovë-Shqipëri

Fjala e z. Albin Kurti, Kryeministër i Republikës së Kosovës

Fjala e z. Edi Rama, Kryeministër i Republikës së Shqipërisë

Fjalë të shkurtra nga anëtarë të dy kabineteve për të parashtruar çështjet kryesore dhe marrëveshjet për nënshkrim

12.20-Prezantimi nga z. Eric SMIT, Drejtor i “Royal Haskoning DHV”

Infrastruktura portuale dhe hekurudhore kombëtare në funksion të tregut të përbashkët kombëtar dhe katër lirive ekonomike: Projekti i Portit të ri tregtar në Porto Romano, integrimi me hekurudhën Durrës – Prishtinë, dhe Porti i thatë në Kosovë.

12.30-Ceremonia e nënshkrimit të marrëveshjeve ndërqeveritare

12.45-Konferencë e përbashkët për shtyp e dy Kryeministrave

18.00-Promovimi i librit “Përplasja e Madhe” të Enver Hoxhaj

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME