Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËNostalgjia/ Ja si kanë qënë plazhet e Fierit dhe Divjakës dikur (fotot)

Nostalgjia/ Ja si kanë qënë plazhet e Fierit dhe Divjakës dikur (fotot)

Shqipëria ka pësuar një transformim mjaft të madh gjatë këtyre 30 viteve të fundit, por bregdeti i Fierit që ka pasur plazhe si Semani, Darrëzeza, Pishporo si dhe Divjaka kanë mbetur ende plazhe të “virgjër” ku ende nuk janë betonizuar, kanë “shpëtuar” nga betonizimet.

Bregdeti u bë hapësira e parë ku zhvillimi i pakontrolluar uzurpoi gjithçka që mund të ishte publike.

Më poshtë po sjellim disa fotografi se si pushohej në bregdet gjatë periudhës së diktaturës që brezit të ri mund t’i duken si të një epoke tjetër. 

Shikoni fotot

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME