Friday, July 12, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTNuk udhëton në SHBA, Milani lë në shtëpi sulmuesin që mori vjet...

Nuk udhëton në SHBA, Milani lë në shtëpi sulmuesin që mori vjet nga Liverpooli

Divock Origi nuk do të udhëtojë në SHBA. Sipas asaj që raportohet nga La Gazzetta dello Sport, në versionin e saj online, Milani ka marrë vendimin dhe nëse nuk ka ndryshime në 48 orët e ardhshme, klubi do të lejë sulmuesin belg në Milano në pritje të zhvillimeve të mundshme në merkato.

Ish-lojtari i Liverpool-it zhgënjeu sezonin e kaluar, pas ardhjes së tij në Serie A si transferim i lirë një vit më parë dhe nuk është pjesë e planeve të Stefano Piolit.

Përveç Origit, në Milano mund të qëndrojnë edhe Ante Rebic dhe Fode Ballo-Toure, të cilët mund të largohen nga klubi kuqezi këtë verë. Drejtuesit që janë në pritje të ofertave për tre lojtarët

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME