Tuesday, December 5, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETPlagosi kryebashkiakun Kokoneshi dhe shoferin e tij, ky është autori (fotot)

Plagosi kryebashkiakun Kokoneshi dhe shoferin e tij, ky është autori (fotot)

Divjakë – Personi që shihni në foto është Orges Xhelili, autori i plagosjes së kryebashkiakut të Divjakës, Fredi Kokoneshi si dhe shoferit të këtij të fundit.

Xhelili kishte qenë për 4 vite punonjës i IT-së në Bashkinë e Divjakës dhe më pas ishte shkarkuar nga puna. Ky vendim ishte bërë objekt debati mes tij dhe kryebashkiakut. Ndërkohë situata është agravuar më tej, kur bashkëshortja e autorit, që punonte si shefe infermiere pranë Poliklinikës së Divjakës, u transferua në një pozicion tjetër.

Tashmë Xhelili ndodhet pas hekurave.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME