Saturday, May 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTPSG ka vendosur, Neymar do të iki, do të paguajmë dhe një...

PSG ka vendosur, Neymar do të iki, do të paguajmë dhe një pjesë të pagës

Çështja Neymar duket se do të jetë një nga telenovelat e kësaj vere. Sipas El Pais, PSG në orët e fundit duket se ka vendosur që të heq dorë përfundimisht nga brazliani dhe ta shesë.

Vetë Neymar, nëpërmjet babait të tij, ka theksuar se ndihej i tradhtuar dhe i poshtëruar, por gjithsesi do të pranonte lamtumirën. Me një kusht: Të mos humbasë as një euro nga paga e tij prej 40 milionë eurosh në sezon.

Duke qenë se brenda klubit parizian e dinë shumë mirë që asnjë klub nuk mund ta blejë kurrë Neymarin dhe të përballojë pagën e tij shumë të lartë, në orët e fundit duket se ka pasur edhe një hapje për huazimin e brazilianit me një pjesëmarrje të rëndësishme sa i përket fejesës.

Ëndrra e O Ney është rikthimi te Barcelona, ​​ndërsa ditët e fundit thashethemet për një transferim të mundshëm te Juventusi kanë qarkulluar, por që janë pak për t’u marrë në konsideratë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME