Friday, April 12, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeLIFESTYLEMAGAZINËRekordi/ Cristiano Ronaldo personi i parë më i ndjekur në botë

Rekordi/ Cristiano Ronaldo personi i parë më i ndjekur në botë

Cristiano Ronaldo është bërë personi i parë që ka arritur 500 milionë ndjekës në Instagram.

Pas futbollistit vjen Lionel Messi, i cili renditet në vendin e dytë në listën e ndjekësve me 376 milionë në Instagram.

Ylli televiziv Kylie Jenner zë vendin e tretë me 346 milionë ndjekës, ndërsa Selena Gomez dhe Dwayne The Rock Johnson janë në vendin e katërt dhe të pestë.

Image

Virat Kohli renditet në vendin e shtatë në listë me 203 milionë ndjekës.

Disa ditë më parë, Ronaldo dhe Lionel Messi pozuan së bashku për markën e njohur “Louis Vitton” dhe fotoja po bën xhiron e rrjetit duke numëruar miliona klikime në Instagram.

Ronaldo i cili ka gjithashtu më shumë se 105 milionë ndjekës në Twitter, publikoi foton e cila ka mbledhur 1.6 milionë pëlqime në këtë platformë deri më tani.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME