Sunday, April 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTRoma e Mourinhos turpërohet nga Udinese me “poker” golash

Roma e Mourinhos turpërohet nga Udinese me “poker” golash

Udinese i jep një leksion të vërtetë Romës së Jose Mourinhos. Bardhzinjtë turpëruan skuadrën kryeqytetase duke e mposhtur thellë 4-0 në Friuli, në një ndeshje që do të dhuronin spektakël.

Udogie zhbllokoi rezultatin që ne minutën e 5-të, duke përfituar nga një vendosje e gabuar e mbrojtjes së verdhekuqve. Udinese luan mirë dhe në fillimin e pjesës së dytë gjen një tjetër gol me Samardzic, i cili përfitoi nga një gabim i portierit Rui Patricio.

Në minutën e 75-të, Roberto Pereyra shënoi një tjetër gol me një të majtë të saktë që shkoi në cepin e portës. Udinese nuk kishte të ndalur, pasi në të 82-të, Lovric me numrin 4 mbi shpinë shënoi golin e katërt në portën e Romës pas një kundërsulmi perfekt. Ekipi nga Friuli ngjitet në kuotën e 10 pikëve, po aq sa Roma

https://hotfooth.coolvidup.com/embed/Tzcm5yUxWmfxn

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME