Sunday, October 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURË"Shkolla shqipe në USA, promovojnë identitetin ton kombëtar"

“Shkolla shqipe në USA, promovojnë identitetin ton kombëtar”

Nga Hazbi Dida, New York

Nxënësit e Shkollës “Children of the Eagle” në bashkëpunim me disa nxënës të tjerë nga shkollat shqipe në NEW YORK, NEW JERSEY dhe CONNECTIUT do të organizojnë Festivalin e 6-shtë të Shkollave Shqipe. Në këtë aktivitet femijët do të shfaqin talentin e tyre në fusha të ndyshme të artit, si: kërcim, interpretim, muzikë e tjerë…

Ky manifesti është bërë traditë tashmë dhe si cdo vit edhe këtë radhë do sjell shumë risi, mësuesit e përkushtuar prej muajsh po i përgatisin fëmijet tanë,ky organizim ka treguar se mirëpritet me shumë dëshirë nga komuniteti ynë në USA dhe jo vetëm. Ju kujtojmë se aktiviteti do të mbahet më dt. 4 Qershor në orën 14: 00 në sallën Illyria në Bronx, New York.

Të gjithë të interesuarit mund të rezervojnë biletat duke kontaktuar në e-mail adresse: hazbidida3@gmail.com

Ejani te festojmë së bashku.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: