Saturday, April 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETShqiptari që përfundoi në qelitë e burgut nga dashuria.

Shqiptari që përfundoi në qelitë e burgut nga dashuria.

Itali – Një 22-vjeçar shqiptar, i cili ishte shpallur në kërkim në Itali për të vuajtur dënimin me 5 vite për krìme që variojnë nga vjedhja e deri tek trafiku i drøgës, ka rënë në prangat e policisë.

Sipas mediave të huaja, ai është dënuar nga Prokuroria Publike e Maceratës për krime të kryera mes Bolonjës dhe Maceratës midis viteve 2019 dhe 2022.

Megjithatë, 22-vjeçari shqiptar edhe pse banues në Fontanellato, udhëtonte mes Italisë dhe Shqipërisë. Kjo, pasi e vetmja lidhje me provincën e Parmës është e dashura e tij.

Ditën e djeshme, karabinierët, duke kontrolluar bazat e të dhënave, zbuluan se personi në fjalë ishte kthyer në Itali. Dhe, sipas të gjitha gjasave, shkoi të takonte të dashurën.

Më pas, policët e kanë telefonuar dhe njoftuar se duhej të paraqitej në komisariat për njoftimin e disa dokumenteve. Sapo mbërriti, ai u arrestua dhe u dërgua në burg në Parma.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: