Friday, April 12, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMAGAZINËTEKNOLOGJI“Aktivist”/ PD: SPAK të hetojë

“Aktivist”/ PD: SPAK të hetojë

Partia Demokratike ka denoncuar qeverinë për aplikacionin “Aktivist” pasi sipas tyre drejtuesit e lartë të shtetit po shantazhojnë punonjësit e administratës në kundërshtim të ligjit për shërbimin Civil dhe Kodin e Punës.

Sekretari për të drejtat e njeriut në PD, Bislim Ahmetaj shprehet se përveç pëlqimeve, që janë të detyrueshme dhe vlerësohen me pikë, punonjësit duhet të shpërndajnë postimet e kryeministrit e ministrave, dhe gjithashtu janë urdhëruar që të komentojnë negativisht çdo deklaratë të opozitës, ndryshe do të pushohen pas 14 majit.

Ndër të tjera, Ahmetaj i bën thirrje SPAK që të nis urgjentisht hetimet kundër personave përgjegjës me anë të të cilit drejtorët po shantazhojnë punonjësit e administratës.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME