Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËShuhet ikona e Hollywood, Raquel Welch

Shuhet ikona e Hollywood, Raquel Welch

Ikona e Hollywood, Raquel Welch, e cila u bë një seks simbol ndërkombëtar në vitet 1960, ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare. Welch ndërroi jetë këtë të mërkurë në mëngjes pas një sëmundjeje, sipas menaxherit të saj.

Ajo fitoi një çmim Golden Globe për performancën e saj në 1974 në “The Three Musketeers” dhe u nominua përsëri në 1987 për filmin “Right to Die”. Amerikania u vlerësua shpesh se theu “kallëpin” e heroinave moderne të aksionit në filmat e Hollivudit.

Ajo u bë e famshme me rolet e njëpasnjëshme në filmat e vitit 1966, “Fantastic Voyage” dhe “One Million Years BC”. Welch kishte vetëm disa fjalë tek ky i fundit, por fotot promovuese të saj të veshura me bikini prej lëkure dreri e shndërruan atë në një vajzë ikonë të epokës.

Welch trajtoi imazhin e saj në librin e saj, “Raquel: Përtej dekoltesë”, në të cilën foli për fëmijërinë e saj, problemet e saj të hershme të karrierës si nënë beqare në Hollywood dhe pse nuk gënjeu kurrë për moshën e saj. Ajo la pas dy fëmijë. ©LAPSI.al

Raquel Welch: Actress, 79, speaks out on having a 'low profile' | Celebrity  News | Showbiz & TV | Express.co.uk
Raquel Welch death: Hollywood star of One Million Years BC dies aged 82 |  The Independent
Welch
POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME