Friday, April 12, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeUncategorized"Tradhti"/ Turma pran Presidencës, “Arrestoni Vuçiçin”

“Tradhti”/ Turma pran Presidencës, “Arrestoni Vuçiçin”

Të djathtët në Serbi, të cilët kanë protestuar sot në qendër të Beogradit për shkak të planit perëndimor për Kosovën, në një moment kanë shembur gardhin pranë Presidencës dhe janë afruar te godina duke thirrur “ku është Vuçiç” dhe “tradhti, tradhti”.

Sipas medias serbe të afërt me regjimin N1, ata kanë qëndruar pranë hyrjes së Presidencës, derisa në vendngjarje ka arritur policia duke shpërndarë njerëzit e mbledhur aty.

Raportohet se protestuesit kanë bërë thirrje si, “Kosova është zemra e Serbisë” dhe “arrestoni Vuçiçin”, ndërsa ishin larguar pas dhjetë minutash nga ndërtesa.

Kujtojmë se protesta e organizuar nga disa organizata të djathta në Serbi, ka nisur pranë godinës së Kuvendit Kombëtar.

Të djathtët e mbledhur atje janë duke protestuar kundër propozimit franko-gjerman për Kosovën, ndërsa janë duke kërkuar që presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç të tërhiqet nga negociatat për Kosovën.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME