Monday, July 15, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeUncategorized15 vjet Kosovë e pavarur, ”NewBorn” me pamje të re

15 vjet Kosovë e pavarur, ”NewBorn” me pamje të re

Në prag të 15 vjetorit të shpalljes së Kosovës si shtet i pavarur, obelisku “NewBorn” ka ndërruar pamje.

Këtë vit ngjyrat e monumentit janë ato të flamurit të Kosovës, e kaltërta, e verdha dhe e bardha.

Ndryshe, “New Born” që në shqip e ka kuptimin e diçkaje “të posalindur” është objekti më i njohur pas shpalljes së pavarësisë së Kosovës më 17 shkurt 2008 dhe qysh nga viti 2013, ky monument ndryshon pamjen në mënyrë që të përçojë mesazhe të ndryshme.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME