Monday, July 22, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËShuplaka e Oscar i kushtoi Will Smith shifta marramendëse

Shuplaka e Oscar i kushtoi Will Smith shifta marramendëse

Sot bëhen 90 ditë që kur Will Smith vendosi të “thyejë” internetin me shuplakën e famshme ndaj Chris Rock gjatë ceremonisë së Oscars. Ai reagoi në mënyrën më të keqe të mundshme ndaj një shakaje për gruan e tij, Jada Pinkett Smith.


Por ky reagim nuk ishte gjë tjetër veçse një çlirim i shumë zhgënjimeve që Smith kishte mbajtur për vete gjatë viteve.


Smith vazhdon të fshihet për publikun dhe ende nuk ka folur apo dhënë një intervistë për situatën.


Si fillim, ka shumë projekte të Will Smith që janë lënë në pauzë për shkak të asaj që ai bëri. Kjo do të thotë se shumë njerëz që po punonin në projektet e përmendura gjithashtu kanë ndaluar punën dhe po humbasin para.

Sa para po humb Will Smith nga heshtja e tij?
Të flasësh për shifra specifike është e vështirë, por do të flasim për projektet e tij pas shuplakës që janë ndërprerë. Kohët e fundit u raportua se ai mund të rikthehej në ekranin e madh me një vazhdim të ‘I Am Legend’, por asgjë nuk është vendosur ende.
Në total, Smith ka gjashtë projekte që u ndërprenë plotësisht nga prodhimi derisa ai të flasë për kontrollin e dëmit. Këto projekte janë ‘Fast and Loose’, ‘Bright 2’ dhe ‘The Council’ të Netflix.


Me Sony, është edhe prodhimi i ‘Bad Boys 4’ që u ndërpre gjithashtu. “Emancipation” është një projekt i Apple që u shty për vitin 2023. Dhe së fundi, por jo më pak e rëndësishme, Will Smith ishte gati të fillonte xhirimet e një serie dokumentare udhëtimi me National Geographic me emrin “Pole to Pole”.

Kjo pauzë po e pengon atë potencialisht të fitojë qindra miliona dollarë. Por më e rëndësishmja, po i pengon profesionistët e tjerë të paguhen për punën e tyre.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME