Friday, July 12, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTSotir Nini kalon në superiore tek Kifisia

Sotir Nini kalon në superiore tek Kifisia

E sapoardhura e Superligës, Kifisia, është gati të bëjë një lëvizje “të fortë” në transfertë, pasi ka arritur marrëveshje me Sotiris Ninin, i cili ishte lënë i lirë nga PAS Janina.

Mesfushori 33-vjeçar ka pranuar tashmë propozimin e skuadrës nga periferia veriore dhe po përgatitet të punojë sërish me Giannis Anastasiou dhe Stefanos Kotsolis, pas qëndrimit të tyre të përbashkët në Panathinaikos.

Kifissia do të jetë “stacioni” i pestë grek në karrierën e Ninit pas pranisë së tij (të dyfishtë) në Panathinaikos, PAOK, Volos dhe PAS Janinë.

Nga aty, Kifisia është në diskutime me dy objektiva të tjerë, duke dashur të “mbyllë” lëvizjet e radhës përpara udhëtimit të saj në Holandë javën e ardhshme, ku do të kryejë fazën kryesore të përgatitjes së saj

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME