Saturday, May 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETTritol makinës në ecje, ndërron jetë Aleksandër Sadikaj

Tritol makinës në ecje, ndërron jetë Aleksandër Sadikaj

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar në Tiranë, ku mësohet se një mjeti në ecje i është vënë eksploziv. Policia ka dhënë detaje në lidhje me shpërthimin. Mjeti është hedhur në erë me një sasi lënde eksplozive teksa ishte duke lëvizur në aksin Elbasan-Tiranë, në hyrje të kryeqytetit.

Drejtuesi i mjetit, 27-vjeçari Aleksandër Sadikaj banor i Beratit ka ndërruar jetë.

“Në lidhje me lajmin e dhënë pak më parë se në afërsi të TEG-ut, në automjetin tip “Benz”, në pronësi të shtetasit A. S. ka shpërthyer, dyshohet lëndë eksplozive, ju informojmë se: Si pasojë e plagëve të marra, drejtuesi i mjetit, shtetasi A. S. ka ndërruar jetë në spital.”, thuhet në njoftim.

Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME