Sunday, June 16, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeUncategorizedTuzi u mbetet shqiptarëve, Nik Gjeloshaj shpall fitoren

Tuzi u mbetet shqiptarëve, Nik Gjeloshaj shpall fitoren

Kryetari aktual i komunës së Tuzit në Mal të Zi, Nik Gjeloshaj, ka arritur të marrë fitore në zgjedhjet lokale të mbajtura këtë të diel në këtë komunë. Gjeloshaj kandidonte në siglën e koalicionit “Forumi Shqiptar”, ku përballë ishin edhe 3 koalicione të tjera dhe 3 lista të pavarura.

Fikret Ljuljanaj, anëtar i shtabit zgjedhor të koalicionit “Forumi Shqiptar”, tha se kanë fituar nga 18 deri në 19 mandate, që do të thotë një fitore binsëse.


Pas shpalljes së fitores mbështetësit e Gjeloshajt kanë nisur festën me flamuj shqiptarë dhe fishekzjarrë. Këto janë zgjedhjet e dyta lokale në atë komunë, pasi Tuzi u bë komunë e pavarur vetëm në vitin 2018.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME