Sunday, April 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETVerë e nxehtë, deri tani 60 vatra zjarri në qark

Verë e nxehtë, deri tani 60 vatra zjarri në qark

Fier- Stina e nxehte e veres ka shenuar disa vatra zjarresh te rene ne qarkun e Fierit duke shkaktuar deme ne ullishte, pyje, stane dhe ne te imta

Sipas statistikave të marra në zyren e emergjencave civile të prefektures se qarkut Fier mesohet se per muajin korrik dhe 10 diteshi i pare i muajit gusht ka shenuar 60 vatra zjarresh te rene ne qarkun e Fierit .

Duke ju referuar ketyre statistikave mesohet se per muajin korrik shenohen 39 vatra zjarri si qark dhe për 10 diteshin e patë të gushtit 21 vatra zjarri

Te ndara sipas bashkive mësohet se per bashkine Fier jane 9 raste, 8 per bashkine Lushnje, Mallakaster e Patos nga 1 rast dhe Divjaka 2 raste që i perkasin 10 diteshit te pare te muajit gusht.

Nga zjarret e rena deme jane shkaktuar ne ullishta, pyje, shkurre, nje pjese stane dhe gjallesa te egra.
Shifrat ende nuk kane dal pasi ato pasqyrohen ne fund te sezonit veror

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME