Thursday, July 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËVotimi i propozimit francez/ Reagimi gjerman: Ju duam bashkë me Shqipërinë në...

Votimi i propozimit francez/ Reagimi gjerman: Ju duam bashkë me Shqipërinë në BE

Kancelari gjerman Olaf Scholz ka përshëndetur votimin e propozimit francez në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.

Në një postim në llogarinë e tij në Twitter, kancelari gjerman shkruan se tashmë hapet edhe ruga për Konferencën e Parë Ndërqeveritare për RMV-në dhe Shqipërinë.

“Në ju duam anëtarë të BE-së dhe do të jemi krah jush përgjatë gjithë rrugës,” shkruan ndër të tjera Olaf Scholz.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME