Thursday, July 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËZbulohet pjesëmarrja në zgjedhjet në Rrogozhinë

Zbulohet pjesëmarrja në zgjedhjet në Rrogozhinë

Krahasuar me 14 majin, votimet në Rrogozhinë këtë herë po ecin me ritme më të shpejta. Pjesëmarrja deri në orën 12:00, sot më 23 korrik është 26.91% në krahasim me 21.83% që ka qenë në po të njëjtën orë më 14 maj.

Mbi 32 mijë qytetarë kanë të drejtën e votës sot për të zgjedhur kryebashkiakun e Rrogozhinës.

Ndryshe nga 14 maji, ata do të vendosin shenjën e tyre vetëm në një fletë votimi ku i pari renditet kandidati i PS-së Edison Memolla dhe i dyti është Shkëlqim Hoxha nga koalicioni ‘Bashkë Fitojmë’.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME