Saturday, February 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETZjarri djeg ullishten në Levan

Zjarri djeg ullishten në Levan

Një zjarr ka përfshirë kodrat me ullishte në Levan të Fierit.

Flakët të favorizuara edhe nga era janë përhapur me shpejtësi në një sipërfaqe të konsiderueshme.

Banorët e zonës kanë qenë të parët që kanë ndihmuar për shuarjen e flakëve, ndërkohë që menjëherë pas njoftimit të marrë forcat zjarrfikëse të reparti të Fierit kanë mbërritur në vendngjarje dhe kanë bërë të mundur neutralizimin e flakëve.

Ende nuk dihen shkaqet që kanë çuar në këtë zjarr, ndërsa paraprakisht dyshohet se zjarri mund të ketë ardhur nga pjesa e poshtme e kodrës, e më pas ka avancuar, favorizuar nga era e fortë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME