Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETZjarri rrezikonë parcela me grurë dhe pulari

Zjarri rrezikonë parcela me grurë dhe pulari

Roskovec – Nje zjarr i rënë në orët e pasdites së sotme ka perfshire sipërfae tokash bujqesore ne fshatin Jakodine dhe Suk1 te bashkise Roskovec. Zjarri i rënë ka rrezikuar të djegi sipërfaqe të mbiella me grurë, dy stalla me pulari por fal ndëlrhyrjes së zjarrfiksave zjarri u vu në kontroll pa shkaktuar dëme të mëdha.

Nga zjari i rënë janë rezikuar dhe disa banesa, por ndërhyrja në kohë e zjasrrfiksave neutralizoi flakët. Mësohet se zjarri dogji sipërfaqe me hamull, adfro 20 koshere me bletë.

Ne vende ngjarje kane mjetet zjarrfikse të bashkisë Roskovec por edhe të Fierit dhe Patosit
Per shkak edhe te eres qe frynte zjarri mund te kalonte te banesat ,por pikerisht zjarrfikesit ishin perqendruar te gjithe ne kete zone per te evituar zjarrin .

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME