Saturday, May 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeUncategorized4 gra dhe 9 fëmijë shqiptarë shpëtohen nga kampi i ISIS

4 gra dhe 9 fëmijë shqiptarë shpëtohen nga kampi i ISIS

13 shtetas shqiptarë janë shpëtuar nga kampi i ISIS. Shtetasit shqiptarë, 4 gra dhe 9 fëmijë, u janë dorëzuar autoriteteve shqiptare. Lajmin e mirë e ka bërë zyrtari Abdulkari Omar përmes një postimi në Twitter.

“Ditën e 27 Maj 2022, 13 shtetas shqiptarë (4 gra dhe 9 fëmijë) të familjeve të organizatës ISIS i janë dorëzuar një delegacioni zyrtar të qeverisë shqiptare, pas nënshkrimit të dokumentit zyrtar të dorëzimit ndërmjet AANES dhe Republikës së Shqipërisë”, ka shkruar  një zyrtar i lartë sirian Dr. Abdulkarim Omar.

Shërbimet amerikane dhe kurde kanë bërë operacionin për riatdhesimin e shqiptarëve nga Siria në dallim nga herët e tjera që është bërë nga antiterrori.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME