Saturday, May 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTReja publikon listën e lojtarëve për 3 sfidat e Kombëtares

Reja publikon listën e lojtarëve për 3 sfidat e Kombëtares

Kombëtarja shqiptare ka nisur përgatitjet për dy ndeshjet e Ligës së Kombeve që luhen në muajin qershor, ato ndaj nda Islandës në transfertë më 6 qershor dhe ndaj Izraelit në shtëpi më 10 qershor. Pas këtyre dy sfida skuadra kuqezi do të luajë edhe një miqësore me Estoninë në stadiumin “Air Albania” më 13 qershor.

Departamenti i Komunikimit në FSHF bën me dije se trajneri i Shqipërisë, Edoardo Reja ka zyrtarizuar edhe listën me emrat e 26 lojtarëve që janë ftuar për këto tre sfida. Nuk ka ndryshime teksa pjesë më e madhe e lojtarëve që kanë qenë në grumbullimin e marsit do të jenë të gatshëm edhe për ndeshjet e radhës

Rikthehen pas dëmtimeve mbrojtësi Kastriot Dermaku dhe mesfushorët Nedim Bajrami dhe Amir Abrashi, ndërkohë që trajneri italian ka vendosur të ketë në listën e pritjes edhe 9 lojtarëve, duke qenë se kalendari është mjaft i ngjeshur dhe mund të ketë probleme fizike për shkak të ngarkesës. Në këtë listë janë Thomas Strakosha, Jon Mersinaj, Arlind Ajeti, Adrian Bajrami, Albi Doka, Kevin Haveri, Enis Çokaj, Lindon Selahi dhe Ernest Muçi.

Në listën e të grumbulluarve për tre ndeshjet e qershorit mungojnë mesfushorët, Qazim Laçi dhe Keidi Bare të cilët janë të dëmtuar.

Sulmuesi Rei Manaj nuk ndodhet as në listën e pritjes. Nga Kategoria Superiore janë thirrur dy lojtarët e sapo shpallur kampionë me Tiranën, Erion Hoxhallari dhe Taulant Seferi.

Disa nga lojtarët mbërrijnë që sot në grumbullimin e përfaqësueses në kompleksin Tropikal në Durrës me grupin që kompletohet të premten. Ndërkaq, trajneri Edoardo Reja do të dalë në një konferencë për mediat po të premten në mesditë nga grumbullimi i ekipit, për të folur në lidhje me zgjedhjet e tij dhe tre sfidat e qershorit.

Image

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME