Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETPiu raki në vend të ujit, ndërron jetë 2-vjeçari në Devoll

Piu raki në vend të ujit, ndërron jetë 2-vjeçari në Devoll

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Devoll ditën e sotme. Mësohet se një fëmijë 2-vjeçar, nga fshati Sul, ka ndërruar jetë pasi ka pirë gabimisht raki. Në kohën kur nëna kryente punët e shtëpisë, i mituri ka marrë një bidon gjysmë litër që e ka menduar se ka qenë me ujë, por ka qenë me raki. Sipas mjekëve, rakia i ka bllokuar rrugët e frymëmarrjes, duke i sjellë vdekjen.

Nëna e ka gjetur të shtrirë në dysheme dhe e ka çuar menjëherë në spital, por fatkeqësisht fëmija ka ndërruar jetë në banesë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME