Tuesday, May 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSHËNDET45-vjeçari ”lufton” plakjen me gjakun e djalit 18-vjeçar

45-vjeçari ”lufton” plakjen me gjakun e djalit 18-vjeçar

45-vjeçari Brian Johnson do rininë e ”përjetshme”. Ai ka si synim kryesor që ta bëjë trupin e tij që të funksionojë një lloj me atë të një 18-vjeçari. 45-vjeçari pretendon se tashmë ka zemrën e një 37-vjeçari, lëkurën e një 28-vjeçari dhe konstruktin e një 18-vjeçari.

Për t’u dukur më i ri, ai ka zbuluar se merr gjak nga djali i tij, për të siguruar transfuzion gjaku. Në një klinikë afër Dallasit muajin e kaluar, Brian Johnson, babai i tij 70-vjeçar dhe Talmadge u paraqitën për një trajtim të trefishtë të shkëmbimit të gjakut për një orë.

45-vjeçari më pas i nënshtrohet të njëjtës procedurë si Talmage, por me një ndryshim kryesor: Pasi gjaku i tij kullohet, plazma e Talmage pompohet në venat e Johnson.

Brian tha edhe se ka një ekip prej 30 mjekësh dhe specialistësh të shëndetit rigjenerues që mbikëqyrin trajtimin e tij. Përdorimi i plazmës si një teknikë kundër plakjes tërhoqi vëmendjen kur shkencëtarët bënë një eksperiment me minjtë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME