Monday, July 15, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeBOTAAksident i rëndë në Itali, 15 viktima dhe 40 të plagosur

Aksident i rëndë në Itali, 15 viktima dhe 40 të plagosur

Një aksident mjaft i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të marte në Mestre, një provincë e Venezia në Itali. Një autobus me njerëz të shumtë në bord doli nga rruga dhe ra mbi shinat e një hekurudhe aty pranë.

Deri tani TG Com flasin për 15 të vdekur dhe 40 të plagosur. 2 prej viktimave janë fëmijë. Për momentin nuk dihen shumë nga rrethanat dhe shkaqet e aksidentit. Nuk dihet nëse bëhet fjalë për një autobus turistik apo publik.

E rëndë në Itali, autobusi bie nga mbikalimi, 20 viktima dhe

Shumë ambulanca kanë mbërritur në vendngjarje dhe po vazhdojnë të mbërrijnë. Linja hekurudhore mes Mestres dhe Venecias u bllokua për shkak të aksidentit.

Sipas agjencisë së lajmeve ANSA , autobusi i aksidentuar, i cili përdorte gaz metan, ka marrë flakë menjëherë pas përplasjes. Zjarrfikësit janë ende duke u përpjekur për të shuar zjarrin.

Mestre (Venezia), autobus di linea cade da cavalcavia: almeno 20 morti e 40 feriti - foto 1
POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME