Tuesday, March 21, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeUncategorizedAksidenti në Greqi, mes të plagosurve edhe 5 shqiptarë

Aksidenti në Greqi, mes të plagosurve edhe 5 shqiptarë

Një aksident tragjik ka ndodhur në Larisa të Greqisë. Dy trena janë përplasur duke shkaktuar deri më tani 40 viktima e dhjetëra të lënduar. Mes të plagosurve ka edhe shqiptarë. Ministria e Jashtme bën me dije se 5 persona me nënshtetësi shqiptare rezultojnë të plagosur. Fatmirësisht ata jashtë rrezikut për jetën dhe po trajtohen në kushte spitalore.

Njoftimi:

Përshëndetje! Bazuar në komunikimin e fundit që ambasada dhe konsullata shqiptare në Greqi kanë patur me autoritetet greke, deri më tani nuk ka informacion për shtetas shqiptarë në rradhët e viktimave të aksidentit hekurudhor. Po vijohet me identifikimin e tyre.

5 persona me nënshtetësi shqiptare rezultojnë të plagosur, jashtë rrezikut për jetën e po trajtohen në kushte spitalore.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: